Rödl & Partner vietnē ir izmantotas tehniskās sīkdatnes un bezsīkdatņu izsekošanas tehnoloģija Matomo, lai saglabātu anonīmus analītikas un statistikas datus par šīs tīmekļa vietnes datu plūsmu, ar mērķi uzlabot Rödl & Partner vietnes darbību un padarīt to vēl ērtāku lietotājam. Ja Jūs nepiekrītat jūsu paradumu analīzei šajā tīmekļa vietnē, izmantojot Matomo, dati netiks vākti. Jums ir iespēja atteikties izmantot šo tehnoloģiju analītikas un statistikas nolūkos, klikšķinot šeit.

Tāpat jums ir iespēja piekrist vai atteikties no šajā vietnē izmantotajām tehniskajām sīkdatnem, kas palīdz Rödl & Partne apkopot statistikas datus par šīs mājaslapas apmeklēšanu. Izvēle izdarāma klikšķinot uz attiecīgu pogu šī banera apakšā. Detalizētāka informācija par Rödl & Partner privātuma aspektiem atrodama šeit.



Vai Tavs uzņēmums ir gatavs Eiropas Savienības jaunajai Piekļūstamības direktīvai ?

PrintMailRate-it

​​​​​​​​​​​​ 2025. gada 20. maijā | Lasīšanas laiks 5 minūtes​​

No 2025. gada 28. jūnija visā Eiropas Savienībā, tostarp Latvijā, stāsies spēkā jaunas obligātas piekļūstamības prasības precēm un pakalpojumiem, kas būtiski ietekmēs uzņēmumu darbību dažādās nozarēs – īpaši e-komercijā, finanšu, telekomunikāciju un citos digitālos pakalpojumos. 

Kas ir Eiropas Savienības Piekļūstamības direktīva? 

​Direktīvas (ES) 2019/882 galvenais mērķis ir panākt, lai dažādi produkti un pakalpojumi būtu viegli pieejami visiem cilvēkiem. Šīs prasības Latvijā jau ir iekļautas nacionālajā likumā – "Preču un pakalpojumu piekļūstamības likums", kas stāsies spēkā 2025. gada 28. jūnijā (https://likumi.lv/ta/id/340554-precu-un-pakalpojumu-pieklustamibas-likums​). Latvijā šie noteikumi būs īpaši nozīmīgi, ņemot vērā, ka aptuveni 11% valsts iedzīvotāju saskaras ar dažāda veida funkcionāliem traucējumiem. ​ 

Kam šīs prasības būs saistošas? 

Direktīva attiecas galvenokārt uz lielajiem un vidējiem uzņēmumiem, taču ir paredzēti izņēmumi mazākiem uzņēmumiem, kas nodarbina mazāk nekā 10 cilvēkus un kuru gada apgrozījums vai bilances kopsumma nepārsniedz 2 miljonus eiro. Tomēr arī mazajiem uzņēmumiem jāņem vērā, ka pārdotajām precēm jāatbilst noteiktajām piekļūstamības prasībām. 

Kā uzņēmumi var sagatavoties? 

Zvērināta advokāte Ilze Grīnberga, kura ikdienā konsultē uzņēmumus uzņēmējdarbības un digitālās vides tiesību jautājumos, iesaka: 

    1. Izvērtēt direktīvas prasību attiecināmību uz konkrēto biznesu. 
    2. Veikt esošo mājaslapu un pakalpojumu piekļūstamības auditu. 
    3. Izstrādāt un nekavējoties sākt īstenot skaidru rīcības plānu. 

Pielāgošanās šīm prasībām nav tikai juridiska formalitāte – tā ir iespēja piesaistīt plašāku klientu loku, uzlabot klientu apmierinātību un konkurētspēju ilgtermiņā. ​

Sāc rīkoties jau šodien! 

Rödl & Partner komanda piedāvā profesionālu un individuālu konsultāciju, lai palīdzētu Tavam uzņēmumam veiksmīgi un savlaicīgi pielāgoties jaunajām piekļūstamības prasībām. ​
Skip Ribbon Commands
Skip to main content
Deutschland Weltweit Search Menu